Basından Haberler

Efkan ÂLÂ ‘dan Anayasa Vurgusu! – TRT HABER

AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan ÂLÂ, TRT Haber özel yayınına katıldı. Efkan ÂLÂ, “Türkiye sivil anayasa yapma noktasına gelmiştir” dedi

Efkan ÂLÂ sivil anayasa vurgusu yaparak şöyle konuştu:

“Türkiye bir sivil anayasa yapma noktasına gelmiştir. Meclisimizde sivil bir anayasa yapalım ve bir daha Türkiye bu tür hadiselerle karşılaşmasın. Bazen zayıf iktidarlarda gelebilir ama o zaman bile Türkiye kurumsal kimliğini tutabilsin. Türkiye sapasağlam olsun ve daha sonrasında da böyle sorunlarını çözebilen bir Türkiye olsun onun için de biz yeni anayasayı bu normların en başına koyuyoruz ve diyoruz ki yeni anayasa.”

“Millet iradesini, temel hak ve özgürlükleri garanti altına alan bir anayasa”

Efkan ÂLÂ, millet iradesini, temel hak ve özgürlükleri garanti altına alan bir anayasaya dikkat çekerek şunları söyledi:

“Türkiye’nin 100 üncü yılında Türkiye yeni bir anayasa ile sivil anayasayla millet iradesine tam yansıtan ve millet iradesini, temel hak ve özgürlükleri garanti altına alan, iyi işleyen bir idareyi bir yönetimi dizayn etmiş olan güçlü Türkiye’yi inşa edecek olan, Türkiye’yi dünyanın en gelişmiş en kalkınmış 10 ülkesi arasına sokacak bir anayasa yapalım.”

Dönemin İçişleri Bakanı olan Ala, 15 Temmuz gecesi yaşananları anlattı.

“Cumhurbaşkanımızın çağrısı ve millet iradesi zaferle o geceyi taçlandırdı”

FETÖ’nün dış istihbarat örgütlerinin maşası olduğunu ve hep öyle hareket ettiğini söyleyen Efkan ÂLÂ, “15 Temmuz’da onun bir sonucu ama Cumhurbaşkanımızın çağrısı ve millet iradesi zaferle o geceyi taçlandırdı” dedi.

“TRT alınacak ve neye mal ol

Last updated on Ocak 3rd, 2024 at 08:02 pm

Rectangle 84Rectangle 84
Rectangle 85Rectangle 85
Rectangle 87Rectangle 87
Rectangle 86Rectangle 86
Rectangle 14Rectangle 14
Rectangle 12Rectangle 12
image 24image 24
image 26image 26